Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Aloe Vera Faydaları

Aloe Vera Faydaları

aloe veraAloe vera bitkisi Dünya Sağlık Örgütü tarafından tıbbi bitkiler sınıfına dahil edilen bir bitkidir. Yapısı kaktüsü andırmakta ancak yaprakları ve biçimiyle kaktüsten ayrılmaktadır. Aloe vera sert, sulu ve dayanıklı bir bitkidir. Özellikle yaprak kenarlarındaki dikenlerin keskinliği bilinmektedir. Genellikle Ekvator bölgelerinde yetişen Aloe Vera uzun bir süredir sağlık ve güzellik amacıyla kullanılmaktadır. Hatta kimi sağlık ürünleri üreticileri bu ürünün yetiştiriciliğini de yapmaktadır.

Aloe vera jeli bitkiden süzülen öz su olarak tanımlanabilir. Yaprak ve kökünden elde edilen bu sıvı çeşitli şampuan ve ilaçların içinde kullanılmaktadır. Aloe vera yağı olarak da adlandırılan bu sıvı dünyanın saygın şampuan üreticileri tarafından tercih edilmektedir. Üretimi ve kullanımı yoğun emek ve teknoloji gerektiren bu tarımsal ürün buna rağmen gayet ucuz şartlarda hizmete sunulmaktadır.

Aloe vera jeli sağlık alanında birçık üründe kullanılmaktadır. Bu sıvıdan elde edilen ilaçlar günümüzde bir çok hastalığın iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. Aloe vera jeli kullanılarak yapılan besin takviyesi niteliğindeki ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler diş eti sorunlarından cilt bakımına kadar geniş bir perspektifte yer almaktadır.

Bitkisel ürünler genel olarak hakim bir önyargının etkisi altındadır. Bu ön yargı bu tarz ürünlerin kullanımının sağlığa ve güzelliğe katkı sağlamayacağına yönelik bilinçli bir dezanformasyonun sonucudur. Dünya ilaç tekelleri tarafından dillendirilen bu iddianın bir kaynağı bulunmadığı gibi bağımsız araştırma kurulları bu ürünlerin faydasını onaylamıştır. Patent hakkı kısıtına maruz kalmadan dünyanın her yerinde insanlığa faydalı ürünler olarak kullanılması kimyasal kullanımını yaygınlaştıran ilaç tekellerinin menfaatlerine aykırıdır. Bu yüzden şifalı bitkiler yoluyla verilen sağlık ve güzellik hizmetleri çeşitli sıkıntılarla boğuşabilmektedir. Buradan yola çıkarak Aloe vera faydaları sağlık açısından oldukça geniş bir yelpaze oluşturmaktadır.

Aloe vera Faydaları

Aloe vera yağı ve jeli saç dökülmesini önleyerek saçların sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Bitkinin köklerinden elde edilen ilaçlar bağırsak sorunları için uzman hekimlerce tavsiye edilen ilaçlar arasındadır.

Yağ ve jel kullanılarak yapılan ilaçlar yanıkların oluşturduğu şiddetli ağrıları dindirecek tek çare olarak bilinmektedir.

Egzama tedavisiyle, böcek sokmaları ve cilt bozukluklarını giderici etkisi bulunmaktadır. Ayrıca cildin güzelleşmesine de katkı sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir