Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Bitkisi / Aloe vera Hakkında Açıklamalar

Aloe vera Hakkında Açıklamalar

Aloe-Vera1
Nasılki bir askeri birlikte: hava, kara, deniz, lojistik ve özel vurucu timlerden oluşursa insanın bağışıklık sistemi sistemi de T-Hücreleri, B-Hücreleri, makrofaj, lenfozitler ve granolizitler gibi çeşitli savunma güçleri ve bunların üretiği ve kullandığı özel silahlardan (antikor) oluşur. Bu sistemi olşturan unsurların farklı vitamin, mineral, enzim ve aminoasitler ihtiyaçları vardır. Aloe vera da Allahın insanlara sunduğu bir nimettir ve bir eczane gibi çok yönlü ve çeşitli hastalıklara karşı kullanılır.

Aloe vera bitkisinin en önemli özeliği vücudu arıtıcı olmasıdır, özeliklede bu zamanla bir çok tehlikeli çevre faktörü bunu zaruri kılmaktadır. Kanser hastalarının gördüğü ışın ve kemoterapi sonucu dokular tahrip olmaktadır ve tahrip olan bu dokular için Aloe vera yardımcı olarak kullanılabilir. Aloe veranın birleşimindeki 450 madde bulunur ve bunlar vücudu kuvvetlendirir ve immün sistemini harekete geçirir. Aloe vera dahili olarak kullanıldığı gibi harici olarak da cilt ve saç bakımı için kullanılır.

a-) Hücre zarı: Acemannan hücre zarında yoğunlaşır ve hücreye bakteri, virüs, mantar ve parazitlerin girmesini ve zarar vermesini önler. Amarikalı pataloji doktoru Dr. Mc. Daniels Aloe vera aldıktan bir kaç gün sonra bu etkinin ortaya çıktığını tesbitetmişlerdir. Ayrıca akyuvarlar kuvvetlenerek en saldırgan virüsleri dahi zararsız halle getirir.

b-) Hücre hareketleri: Acemannan hücreleri aydınlatır ve hareketlerini yükseltir, bu fiziki olarak ölçülebilir. Acemannan immün sisteminin alttürevlerindeki momozitler, makrofajlar, T-Hücreleri (öldürücü hücreler), antikorlar ve diğer savunma hücrelerini aktif halle getirir.Acemannan makrofajı (yiyici hücreler) harekete geçirerek yabancı proteinları ve allerjiye sebep olan allejenleri yokeder. İmmün sistemi güçlenerek bakteri, virüs ve parazitleri zararsız halle getirir.

c-) Hücrenin nefes alması: Acemannan hücrelerin daha iyi nefes alamasını sağlar. Böylece hücrelerdeki metabolik değişiklikler ve arınması dahada kolaylaşır. Radiyoloji ile yapılan araştırmalarda vücut enerjisinin artığı görülmüştür.

d-) Bağırsak ve bağırsak florası: Acemannan bağırsaklarda yoğunlaşan kimyasal zehirli maddelerin arıtılmasıda büyük rol oynar. Bağırsaklar temiz olursa bağırsaklardaki vitamin ve mineraller en ideal şekilde absorbeedilir. Bağırsak mantarlarından candida mantarının salğıladığı zehirli maddeler özeliklede sinir zehiri olarak bilinen asetaldehidi kendine bağlıyarak dışarı atılmasını sağlar. Aloe vera jeli  sürekli kullanmak halinde bağırsak pH-Değeri asitli ortamdan bazlı ortama doğru dönüşür, böylece mantarların yaşam ortamı yok olur.

e-) Eklem, kiriş, kıkırdak, ve kemik: Acemannanın hücre zarında yoğunlaşması ile kemik iligi zehirli maddelerden korunur. Acemannnan kiriş, eklem ve bandları yeniler ve eklemlerin yeterince sıvı salgılamasını sağlar. Böylece acemannanla eklemler artroz ve artrite karşı korunur.

f-) İmmün sistemi: AIDS-Hastalarında görülen immün zafiyetine karşı aloe vera jelinin etkili olduğu tesbitedilmiştir. ABD’li profösörler immün sistemini acemannnanın güçlendirdiği ve hastaların durumunun iyileştiği görülmüştür. Klinik araştırmalarda herpes ve grip virüslerinin aloe vera jel ile 15 dakikada yok olduğu tesbitedilmiştir. Kanserli köpek ve kediler üzerinde yapılan denemelerde kanserli urların eridiği gözlemlenmiştir. Lösemili kediler üzerinde yapılan araştırmalarda aloe vera jel ile kullanılan kedilerin % 71 oranında sağlıklarına kavuştukları ve diğerlerinin öldüğü görülmüştür.

2-) Aminoasitler: 20 aminoasit türevi mevcuttur ve bunlar insan vücudunda binlerce protinin oluşmasında temeltaşlarını oluştururlar ve enzimlerin, hormonların, ve anti korların oluşmasınıda vede metabolik değişimlede çok büyük roloynarlar. Bu amaino asitlare hayati aminoasitler’de denir. Alovera bu aminoasitlerden 7’sini içerir. Ayrıca hayati olmayan ama bir çok önemli foksiyonları olan başka aminoasitlerde içerir.

3-) Mineraller: Aloe vera’nın içerdiği mineraller insan için hayati öneme sahip olan minerallerdir.

a-) Demir: Demirkanın oluşumunda ve immün sisteminde çok önemli hayati görevler görür ve bu aloe vera’da fazlaca vardır.

b-) Kalsiyum: Kasiyum kemeik ve dişlerin olşımında ve gelişiminde vede metabolik değişimlerinde vede kanın pıhtılaşmasında mutlaka olması gereken bir mineraldir. Ayrıca tansiyon ve kalp arışlarını ayarlayıcı vede kas ve sinirlerdeki tahribatı iletici görevler görür. Bu mineralden yeterince aloe vera’da vardır.

c-) Magnesiyum: Magnesiyum 300 enzimin olşmasında anahtar görevi görür, kas ve sinirlerdeki uyarıları frenler, kalp ve damar hastalıklarını önler, kemik ve dişin olşmasında önemli rol oynar. Magnesiyuma Anti-Stres- Minerali’de denir, yani stresi önlemede önemli görevleri vardır.

d-) Mangan: Mangan vücuttaki zehirli maddelerin arıtılmasında ve kanın oluşumunda önemli foksiyonları vardır vede ayrıca: kemik, kiriş, kıkırdak ve aradokunun oluşmasında önemli foksiyonları vardır.

e-) Selen: Selen serbest radikaller, çevre kirliliği, sigara ve stres gibi tahrip edici faktörlere karşı hücreleri korur. Selen enfeksiyona karşı immün sistemeini güçlendirir. Bu elementin yetersizliğinde dokular beyini uyarırlar ve alarm durumuna geçerler.

f-) Çinko: Çinko hücreleri serbet radikallere karşı korur ve immün sistemini güçlendirir. Bu element ihtihapaları önleyici, yaraları iyiyleştirici, deri saç ve tırnakları güçlendirici, sağlamlaştırıcı vede parlatıcıdır (canlılık verici). Çinko yetersizliği enfeksiyona karşı mücadelede yetersiz kalma, ikdidarsızlığa vehatta seperma kalitesinin düşmesine vede bu nedenle çocuk yapamamaya neden olabilir.

4-) Vitaminler: B1-Vitamini: Enerji kazanımı için vede kaslarla sinirlerin çalışması için gereklidir. B1-Vitamin yetersizliği hemen sinirsel gerginlik ve dermansızlığa (güçsüzlük) sebep olur.

B2-Vitamini: Vücuttaki biyoloji değişimlei yönlendirir, vücudu arıtılmasında önemli foksiyonları vardır ve al yuvar yapımı ve derinin sağlıklı olmasında rol oynar.

B6-Vitamini: Özeliklede karaciğerdeki aminoasitlerden enzime dönüşmelerde anahtar rol (katalisator) oynayan bir kompleksir. Bundan başka al yuvarın ana maddesi olan hemoglobinin pluşmasında ana rol oynar.

B12-Vitamini: Bu vitamin hücre çekirdeğindeki nukleikasit’in oluşmasında roloynar, nukleikasit hücrenin bölünüp çoğalması için gereklidir. B12-Vitamin yetersizliği nedeniyle omurilikte kann yapımı yavaşalar ve kansızlık ortaya çıkar. Günümüzde moda olan vejeteryan olma tutkusu yüzünden kişide B12-Vitamin yetersizliği görülür. B12-Vitamini sadece hayvansal besinlerde bulnur. Bu nedenle mümkünse haftada bir defada olsa hayvansal besin almak gerekir.

C-Vitamini: Bu vitamin immün sistemini güclendirir, kemeiki kiriş, kann, ve hormonun oluşmasında rol oynar. Vücududn erken yaşanmasını önler, zehirli maddelere karşı korur. Kolesterolun yükselmesini önler. Derini kurumasını ve aradokunun sertleşerek donuklaşmasını önler.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

aloe-vera

Yemek Olarak Aloe Vera

Bitkisel tedavi ve kozmetik alanlarında sıkça rastladığımız bir bitki olan aloe vera, pek çok farklı ...

Bir Yorum

  1. ürünlerinizden almak istiyorum. daha önce üyeligim var.
    telefon numaranızı kaybettim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir