Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Jel / Aloe Vera Jel İçecek

Aloe Vera Jel İçecek

aloe-vera-içecek Mucize bir bitki olan aloe vera günümüzde pek çok hastalığın iyileşmesine katkı sağlamaktadır. Aloe vera bitkisi zambaklara benzer. Farklı çeşitleri olan bitkinin yapraklı her zaman yeşil kalır. Yaprakları iki bölümden oluşur uzun şerit gibidirler ve oldukça etlidirler.  Aloe veradan yapılan jel ve şuruplar bu yaprakların içinde bulunan özlerden hazırlanmaktadır.

Aloevera jel harici olarak kullanılmakta ve deri üzerinde iyileştirici etki göstermektedirler. Sinek ve arı ısırıklarında kızarıklık oluşan yere sürüldüğünde hem kaşıntıyı giderir hem de şişkinliği alır. Yanıklarda da çok hızlı etki gösterir ve yaraların çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Güneş lekeleri, sivilce akne gibi cilt rahatsızlıklarının üzerine sürüldüğünde çok kısa bir sürede etki ederek bu tip lekelerin yok olmasına katkı sağlar. Çok iyi bir antioksidandır ve cildi bu özelliği sayesinde arındırır. Aloe vera jel bitki yapraklarının özel işlemlerden geçirilmesi ve güneşte kurutulması ile elde edilir. Güneşte bekleyen etli yaprakların içindeki su buharlaşınca geriye yararlı öz kalır. Bu jelin içinde vücut için gerekli olan pek çok madde bulunur. Özellikle jel içindeki maddeler mantar, iltihap ve ağız içi yaralarda hızlı iyileştirici etkiye sahiptir. Mikrop ve bakterilerin vücuttan arındırılmasında da yine aloe vera jel kullanılır.

 

Aloe vera içilerek de kullanılabilir. Haricen kullanımı kadar dahili kullanımda da faydalı olan aloe vera bitkisinin tadı oldukça acı ve yoğundur. Bu sebeple dahili kullanım için üretilen ve çeşitli bitkilerle zenginleştirilip balla tatlandırılan aloe vera jel ürünü bitkiyi daha içilebilir hale getirmiştir. Pek çok iç hastalığın tedavisinde, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde, vücudun mikroplardan temizlenmesinde etkili olan aloe vera jel ürünü aloe vera şurubu olarak da bilinmektedir.

 

Aloe vera şurubu faydaları şu şekilde sıralanabilir.

  • Kolesterol seviyelerinin ideal miktarlarda kalmasına olanak sağlar
  • Onarıcı bir yapıya sahip olduğu için kemik erimesini durdurur
  • Pamukçuk ve mantarlarda hızlı iyileştirici etkiye sahiptir
  • Sedef gibi iyileşmesi zor olan bir hastalığın yok edilmesinde en etkili ilaç görevini görür
  • Sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Ancak bu konuda dikkatli olunmalıdır çünkü aşırı alındığında müshil etkisi gösterir
  • Diyabeti olan kişilerde de insülin miktarını normal seviyelerde tutar.

 

Bu kadar çok etkisi olan aloe veranın jel ve şurup dışında başka ürünleri de bulunmaktadır. Pek çok alternatifi bulunan bu faydalı bitkinin ürünlerini alırken dikkatli davranmak gerekir. Bitki şurubu şişeleme ve depolama esnasında yararlı bileşenlerinden büyük bir kısmını kaybeder. Bu kaybı önlemek için gereken sistemlere sahip üreticilerin ürünleri tercih edilmeli ve bu  ürünler buzdolabında muhafaza edilmelidir. Süpermarketler ya da bitkisel tedavi ürünleri satışı yapan her yerde doğru şekilde korunmuş aloe vera şurubu bulunmamaktadır. Bu sebeple güvendiğiniz ve sektörde bilinirliğe sahip üreticileri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

aloe vera etkileri

Aloe veranın Tedavi Edici Etkileri

Aloe vera Ödağacı, Ödçiçeği, Sarı sabır olarak da bilinmektedir. Aloe vera yapraklarının öz suyundan yararlanılmaktadır. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir