Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Jel / Aloe vera Jel

Aloe vera Jel

aloevera jel               Aloe vera, zambakgiller ailesindendir ve 400’ün üzerinde türe sahiptir. Kozmetik ve ilaç sektöründe genel olarak Barbadensis Miller türü kullanılmaktadır. Bağırsak çalıştırma özelliği bulunan ve jel üretimi için yapraklarından faydalanılmaktadır.

Aloe vera jel içerisinde 20 mineral, 19 aminoasit ve 13 adet vitamin bulunduğundan çok faydalıdır. İçerisindeki enzimler yapılan deneyler sonucunda kan kolestrolünü dengelediği bulunmuştur. Dünya Sağlık Örgütü tarafından tıbbi bitkiler arasında yer almaktadır. Aloe vera jel ne işe yarar? Bu jel cilt üzerinde kullanılabildiği gibi ayrıca besin takviyesi olarak da kullanılabilecek özel bir üründür. Çağımızda teknolojik analizler ve teknikler ile elde edilen aloe vera jel birçok alanda kullanılabilmektedir.

Aloe vera, yeşil renkli genelde 60 santime kadar büyüyebilen bir bitkidir. Anavatanı Afrika’dır. Kılıç gibi sivrilerek büyüyen yaprakları etlidir ve sivri dikenleri vardır. Bitkinin özü jelatimsidir. Ayrıca yapraklarının ucunda çiçeklerden oluşan bir salkım bulunur. Çiçekleri eflatun ve sarının tonlarında açar.

Aloe vera jel içerisindekiler

Aminoasitler,
Antibakteriyeller,
Anti-viraller,
Aloin,
Emodin.

Aloe vera jel kullanımı, ağız yoluyla yani oral yapılabileceği gibi aynı zamanda harici olarak da yapılmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendiricidir. Beyaz kan hücrelerini uyarır ve vücudun sistematiğini çalıştırır. Ayrıca ağrı kesici özelliği de bulunan bu bitkinin, kanı sulandırıcı etkisi de kanıtlanmıştır. Sindirim sistemini kolaylaştırır, ateş düşürür, vücutta iltihabın kurumasını sağlar.

Bitkisel tedavi için aloe vera jel, yapılan deneyler sonucunda kanser hücrelerinin çoğalmasını engelleyerek kanserli dokunun büyümesini durdurur. Vücudun bağışıklık sistemini desteklediğinden herpes, HIV ve kızamık hastalıklarını önleyici ve tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Aloe vera en önemli özelliklerinden biri ise karaciğer de hasarlı kısımları iyileştirmesidir. Genellikle kadınlarda görülen kemik erimesinin önüne geçerek öncelikle yıkılan kemik duvarlarını tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

Aloe vera jel öncelikle cilt bakımında günümüzde çok fazla kullanılmaktadır. Çünkü hücre yenileyici ve nemlendirici özelliğiyle cilt bakımında çok önemli bir yere sahiptir. Tıbbi açıdan aloe vera en önemli şifalı bitkiler arasına yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

aloe-vera-icecek

Aloe Vera Jel İçecek

 Mucize bir bitki olan aloe vera günümüzde pek çok hastalığın iyileşmesine katkı sağlamaktadır. Aloe vera ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir