Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Jel / Aloe Vera Suyu İle Sağlıklı Yaşam

Aloe Vera Suyu İle Sağlıklı Yaşam

 aloe vera suyu ile sağlıklı yaşam

Aloe vera bitkisi, bugün ülkemizde “çöl zambağı” veya “tıbbi sarısabır” isimleri ile de bilinen, pek çok mucizevi, tedavi edici ve iyileştirici etkiye sahip, daha çok Güney Amerika, Hint Adaları ve Meksika gibi kurak iklime sahip bölgelerde yetiştirilen bir bitkidir. Geleneksel tıpta, uzun yıllardır en etkili bitkisel tedavi yöntemleri içerisinde yer alan aloe vera, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından da incelenmeye gerek duyulan bir tıbbi bitki olma özelliğine sahiptir. Gerçekte bu bitkinin 240 çeşidi olduğu bilinmektedir, ancak tıbbi amaçlı olarak Barbadensis Miller denilen çeşidi yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

Çoğunlukla hastalıkları tedavi ve önlemek amacı ile bu bitkinin özlerinden elde edilen aloe vera suyu ve yine bitkinin iç yapraklarının orta kısımlarından elde edilen jel ve çeşitli şifalı bitkiler ile karıştırılan Gökçek Aloe vera Jel(bitki karışımlı aloe vera şurubu) kullanılmaktadır. Aloe vera ürünlerinin kullanılması ile oldukça yüksek besin değerlerine sahip olan bu bitkinin içeriğinde bulunan birçok vitamin, enzim, mineral ve aminoasit ile vücudumuz gerekli olan ihtiyacı karşılamaktadır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek çok daha dirençli bir yapıya kavuşmasını sağlamaktadır.

Bunların yanı sıra, aloe vera bitkisi tıp alanında olduğu gibi, kozmetik alanında da oldukça etkili bir biçimde kullanılmaktadır. Bugün kozmetik sanayinin ürettiği birçok şampuan, krem ve çeşitli cilt bakım ürünlerinde, aloe veranın hücre yenileyici ve dokuları tamir edici mucizevi etkisi göz önünde bulundurularak üretim yapılmaktadır.

Aloe vera suyu sahip olduğu zengin besin değerinden dolayı, pek çok ülkede yaygın bir biçimde bitkisel besin takviyesi olarak tüketilmektedir. Aynı zamanda bu bitki suyunun, kanser hücrelerinin oluşmasını veya büyümesini engellediği yönünde pek çok araştırmaya konu olduğundan dolayı, kanser hastaları tarafından kullanılması tavsiye edilmektedir. İçeriğinde oldukça yüksek miktarda antioksidana sahip bu bitki, kanser tedavisi sırasında görülen kemoterapinin yan etkilerini azaltmaktaki başarısı ile de bilinmektedir.

Doğal bir içeriğe sahip olan Gökçek Aloe vera Jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu), özellikle bağırsak mantarlarını yok ederek, bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve aynı zamanda hazımsızlık, şişkinlik, gastrit, ülser, reflü gibi çeşitli mide rahatsızlıklarını gidermektedir. Bunların yanı sıra şeker hastalığı, karaciğer hastalıkları ve çeşitli cilt hastalıklarına karşı da etkili olduğu uzmanlarca kanıtlanmıştır.

 

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

aloe vera etkileri

Aloe veranın Tedavi Edici Etkileri

Aloe vera Ödağacı, Ödçiçeği, Sarı sabır olarak da bilinmektedir. Aloe vera yapraklarının öz suyundan yararlanılmaktadır. ...

Bir Yorum

  1. sebahattin yavaş

    aleo vera için verdiğiniz bilgilerin benim çok hoşuma gitti devamını diliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir