Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Aloe Vera ve Tıbbi Tesirleri

Aloe Vera ve Tıbbi Tesirleri

 aloe vera ve tıbıı tesirleri

Tropikal bir bitki olan aloe vera, günümüz dünyasında gerek ticari sebepler gerekse özel kullanımlar sebebiyle anavatanı dışında da yetiştirilmeye başlamıştır. Bugün neredeyse dünyanın her yerinde yetiştiriciliği yapılan aloe vera bitkisinin bu denli üne kavuşması kesinlikle bir tesadüf değildir.

Aloe vera tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kullanım alanı yaygın bir bitki haline gelmiştir. Türkçe karşılığı olarak tıbbi sarısabır kavramı ile adlandırılmış olan bitki, Türkiye’de ticaretinin yapılmasının yanı sıra evlerde ve bahçelerde süsleme gereci olarak da sıklıkla kullanılmaktadır.

Aloe vera, görünüm olarak hayli basit bir bitki izlenimi verir. Mızrağı andıran dolgun kavisli yapraklar bütününden ibaret bir görüntüye sahip olan bitkinin ticari alanda çok değerli olmasının asıl sebebi de bu yapraklarının yapısında barındırdığı içeriğidir. Söz konusu yaprakların dış yüzeyi bir kabuk kısmı ile kaplıyken iç tarafında aloe vera özü denen jel yapı yer alır. Bu özün besin değerleri içinde yaklaşık olarak 20 civarında mineral ve amino asit çeşidi, onlarca da vitamin bulunur. Bunların hepsini bir arada barındıran aloe vera, insan sağlığı açısından da çok çeşitli faydalar ihtiva etmektedir.

Aloe vera insan sağlığına olan faydaları sayesinde bir şifalı bitki olmasının yanında tıbbi bitkiler arasında da adından hayli söz ettirmektedir. Zira bugün dünyanın önde gelen ilaç ve kozmetik firmalarınca da aloe vera bitkisinden azami şekilde faydalanılmaktadır. Yapısında bulunan mineral ve vitaminler sayesinde tıp alanında çok çeşitli şekillerde kullanılabilmektedir. Bununla birlikte alternatif tıp olarak bilinen yöntemler çerçevesinde bitkisel tedavi aracı olarak oldukça sık kullanılan bir bitkidir.

Aloe Vera Faydaları

  • Tamamen doğal bir antioksidan işlevi görmektedir,
  • Kabızlık sorununa karşı oldukça etkili bir çözüm aracıdır,
  • Haricen kullanımı ile deride oluşan yara ve yanıklara karşı çok faydalı olabilmektedir,
  • Ayrıca egzama ve benzeri deri hastalıklarının tedavisinde de kullanılabilmektedir,
  • Midenin sağlığını korumaya yardımcı olur,
  • Cilt kanseri ile mücadelede etkin bir tedavi yöntemi olabilmektedir.

Aloe veranın faydalarından sadece birkaç tanesi bu şekilde sayılabilir. Söz konusu faydalardan istifade edebilmek adına aloe vera özü içeren çeşitli ürünlerin tüketilmesi mümkündür. Gökçek Aloe Vera Jel  (bitki karışımlı aloe vera şurubu) de tam olarak bu konuda kişilere yardım edebilmek amacıyla üretilmiş, tamamen doğal bir gıda takviyesidir. İçeriğinde bulunan aloe vera özü sayesinde bitkiden elde edilmesi amaçlanan birçok faydalı etkiye ulaşım, ürünün kullanılması yoluyla oldukça kolaydır.

 

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir