Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

hücre yenileyici aloe vera

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma başlar. Piyasa da hücre yenileyici olarak satılan pek çok anti aging krem bulunuyor. Özellikle kadınlar yaşları ilerledikçe bu yaşlanma karşıtı denilen kremleri kullanmaya başlamaktadırlar. Bazıları işe yararken bazıları da içindeki kimyasallar sebebiyle ters etki yaratabiliyor. Böyle durumlarda kadınlar yüz gerdirme gibi işlemlere başvurmaktadırlar. Ancak ne yazık ki bu tür işlemler doğal görüntüden uzak olmaktadır. Oysa aloe vera gibi doğal bir anti aging bitkisini kullanarak bu kremlerin sağladığı faydanın çok daha fazlasını görebilmek mümkündür. Aloe vera doğal olarak kullanılabildiği gibi bitkiden üretilen jel ve şurup gibi ürünler de kullanılabilir. Örneğin Aloe vera jel vücut üzerine sürülerek kullanılır.

Aloe vera ürünleri arasında en çok tercih edilen ise aloe vera bitki karışımlı şuruptur. Bu şurup faydasını içildikten sonra göstermektedir. Aloe vera bitkisinin hücre yenileyici özelliği yalnızca yaşlanma karşıtı değil yanık tedavisinde de kullanılabilir. Cilt yanıkları derinin üst yüzeyinde oluşur ve iyileşse bile izler bırakır. Çünkü yanan bölgedeki hücreler yenilenme kabiliyetini kaybetmiştir. Yanık tedavisi çok ciddi boyutta olmadığı sürece ilaca gerek kalmadan iyileşebilir. Ama ardında iz bırakmaması için leke giderici kremler kullanılır. Yara derin ise enfeksiyon kapmaması için de antibiyotikli kremler kullanılır. Ancak bu iki tür kremin yerine tek başına aloe vera jel kullanılarak yanık sonrası izler oluşmasını engellemek mümkündür. Özellikle iyileşme sırasında bu jelin düzenli bir şekilde kullanılması hem enfeksiyon hastalıkları oluşmasını önler hem de yaranın hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.

Aloe vera her türlü iklim koşullarına ayak uydurarak gelişim gösteren bir bitkidir. Bu sebeple evlerde de yetiştirilebilir. Aloe vera gibi sağlık deposu bir bitkinin gücünden mutlaka faydalanmak gerekiyor. Üstelik tamamen doğal olduğundan medikal ilaçlar gibi yan etkisi de bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

aloevera

Aloe Vera ve Tıbbi Tesirleri

  Tropikal bir bitki olan aloe vera, günümüz dünyasında gerek ticari sebepler gerekse özel kullanımlar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir