Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Aloe Veranın İyileştirici Etkileri

Aloe Veranın İyileştirici Etkileri

aloe veranın iyileştirici etkileri

Doğa sağlıklı yaşam için tüm gerekenleri insanlara sunmaktadır. Besin, su ve enerji taşıyan maddeler.. Buna rağmen tıbbın ve bilimin yaptığı her ilerleme insanları doğanın verdiği faydalardan gittikçe uzaklaştırmaktadır. Gazetelerde insanların gittikçe daha sağlıklı yaşadığı okunmaktadır. Buna karşın insanlar sağlıklı kalabilmek için kimyasal maddelere daha bağımlı oluyorlar.

Aloe vera nilüfergillere ait bir bitki olup, karakteristik özellikleri onu faydalı bitkiler arasına almaktadır. Yüzyıllar boyunca kendisine muhalif çevreye uyum sağlamış, kuraklığı karşı kendini koruma mekanizmasını geliştirmekle kalmamış, kızgın, kavurucu sıcağa direnç göstermiştir. Son derece kuru ve besin değeri yüksek olan topraklarda yetişmektedir. Tek başına mineraller ve diğer maddeleri bünyesinde birleştirmek, depolamak gibi bir kapasiteye sahiptir. Kalın yeşil yapraklar kimi zaman içecek kimi zaman da bir cilt kremi elde etmeye yarayan ve çok başarılı etkiler gösteren jel barındırır. Yapraklarının etli kısımlarında bulunan jel, sağlığa destek olan 200 den fazla madde içermektedir. Bunların arasında vitaminle, mineraller, aminoasitler, enzimler ve polisakkaritleri sayılabilir. Vücuda gerekli maddelerin birleştirilmesi bitkinin içerisindeki lignin ve saponin maddelerinin mide ve bağırsak faaliyetlerinde iyi bir dayanıklılık sağlaması ve başlıca besleyici maddeleri en mükemmel şekilde bir araya getirmesiyle oluşur. Bu maddelerin mükemmel birleşimi mükemmel sağlık demektir.

Aloe Vera Faydaları

  • Sindirim sistemine iyi gelmektedir.
  • Şeker hastalığı yüzünden geç iyileşen yaraların çabuk iyileşmesini sağlamaktadır.
  • Kolesterole iyi gelmektedir.
  • Mantar oluşan derideki hücrelerin dökülerek yerine yeni ve mantar enfeksiyonu kapmamış hücrelerin oluşmasını sağlar.
  • Hepatitin zarar verdiği karaciğer hücrelerini onarmaktadır.
  • Erkeklerde ve kadınlarda görülen kemik erimesini engellemektedir. Hücrelerin yenilenmesini sağlayarak kemik yoğunluğunu artırmaktadır.
  • Ağız içerisinde pamukçuk oluşmasını sağlayan bazı hücrelerin üreyerek artmasını engellemektedir.

Aloe veranın faydaları doğallığıyla birlikte birçok alanda çok iyi sonuçlar verir. Piyasada birçok aloe vera ürünleri ile bulunmaktadır. Kabuğunun hemen altında bulunan jelden elde edilen aloe vera suyu içecek olarak tüketilmektedir.

Bitkinin yapraklarının iç kısımlarında bulunan jel tedavi amaçlı olarak pek çok hastalığa karşı kullanılmaktadır. Bu jel yaprak içerisinden çıkarıldıktan sonra hava ile temas sonucu oksitlenerek faydalı etkilerini kaybeder. Bu nedenle uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanarak şifalı özelliklerini kaybetmeden ürünlerde kullanılmaktadır.

Gökçek Aloe Vera Jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu), aloe vera yapraklarından elde edilen jel ve şifalı bitkiler ile karıştırılarak özel olarak hazırlanan etkili bir üründür.

 

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

aloevera

Aloe Vera ve Tıbbi Tesirleri

  Tropikal bir bitki olan aloe vera, günümüz dünyasında gerek ticari sebepler gerekse özel kullanımlar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir