Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloevera hakkında açıklamalar…

Aloevera hakkında açıklamalar…

Nasılki bir askeri birlikte: hava, kara, deniz, lojistik ve özel vurucu timlerden  oluşursa insanın immün sistemide T-Hücreleri, B-Hücreleri, makrofaj,  lenfozitler ve granolizitler gibi çeşitli savunma güçleri ve bunların üretiği ve  kulandığı özel silahlardan (antikor) oluşur. Bu sistemi olşturan unsurların farklı  vitamin, mineral, enzim ve aminoasitler ihtiyaçları vardır. Aloe vera’da Allahın  insanlara sunduğu bir nimettir ve bir eczane gibi çok yönlü ve çeşitli hastalıklara karşı kulanılır.

Aloe veranın en önemli özeliği vücudu arıtıcı olmasıdır, özeliklede bu zamanla  bir çok tehlikeli çevre faktörü bunu zaruri kılmaktadır. Kanser hastalarının  gördüğü ışın ve kemoterapi sonucu dokular tahrip olmaktadır ve tahrip olan bu  dokular için Aloe vera yardımcı olarak kullanılabilir. Aloe veranın  birleşimindeki 450 madde bulunur ve bunlar vücudu kuvvetlendirir ve immün  sistemini harekete geçirir. Aloe vera dahili olarak kulanıldığı gibi harici olarakta  cilt ve saç bakımı için kulanılır.

a-) Hücre zarı: Acemannan hücre zarında yoğunlaşır ve hücreye bakteri,  virüs, mantar ve parazitlerin girmesini ve zarar vermesini önler. Amarikalı  pataloji doktoru Dr. Mc. Daniels Aloe vera aldıktan bir kaç gün sonra bu etkinin  ortaya çıktığını tesbitetmişlerdir. Ayrıca akyuvarlar kuvvetlenerek en saldırgan  virüsleri dahi zararsız halle getirir.

b-) Hücre hareketleri: Acemannan hücreleri aydınlatır ve hareketlerini yükseltir, bu fiziki olarak ölçülebilir. Acemannan immün sisteminin  alttürevlerindeki momozitler, makrofajlar, T-Hücreleri (öldürücü hücreler), antikorlar ve diğer savunma hücrelerini aktif halle  getirir.Acemannan makrofajı (yiyici hücreler) harekete geçirerek yabancı proteinları ve allerjiye sebep olan allejenleri yokeder. İmmün sistemi  güçlenerek bakteri, virüs ve parazitleri zararsız halle getirir.

c-) Hücrenin nefes alması: Acemannan hücrelerin daha iyi nefes alamasını sağlar. Böylece hücrelerdeki metabolik değişiklikler ve arınması  dahada kolaylaşır. Radiyoloji ile yapılan araştırmalarda vücut enerjisinin artığı görülmüştür.

d-) Bağırsak ve bağırsak florası: Acemannan bağırsaklarda yoğunlaşan kimyasal zehirli maddelerin arıtılmasıda büyük rol oynar. Bağırsaklar  temiz olursa bağırsaklardaki vitamin ve mineraller en ideal şekilde absorbeedilir. Bağırsak mantarlarından candida mantarının salğıladığı zehirli  maddeler özeliklede sinir zehiri olarak bilinen asetaldehidi kendine bağlıyarak dışarı atılmasını sağlar. Aloe vera jelinin sürekli alınması halinde  bağırsak pH-Değeri asitli ortamdan bazlı ortama doğru dönüşür, böylece mantarların yaşam ortamı yok olur.

e-) Eklem, kiriş, kıkırdak, ve kemik: Acemannanın hücre zarında yoğunlaşması ile kemik iligi zehirli maddelerden korunur. Acemannnan  kiriş, eklem ve bandları yeniler ve eklemlerin yeterince sıvı salgılamasını sağlar. Böylece acemannanla eklemler artroz ve artrite karşı korunur.

f-) İmmün sistemi: AIDS-Hastalarında görülen immün zafiyetine karşı aloe vera jelinin etkili olduğu tesbitedilmiştir. ABD’li profösörler  immün sistemini acemannnanın güçlendirdiği ve hastaların durumunun iyileştiği görülmüştür. Klinik araştırmalarda herpes ve grip virüslerinin  aloe vera jeli ile 15 dakikada yok olduğu tesbitedilmiştir. Kanserli köpek ve kediler üzerinde yapılan denemelerde kanserli urların eridiği  gözlemlenmiştir. Lösemili kediler üzerinde yapılan araştırmalarda aloe vera jeli kullanılan kedilerin % 71 oranında sağlıklarına kavuştukları ve  diğerlerinin öldüğü görülmüştür.

2-) Aminoasitler: 20 aminoasit türevi mevcuttur ve bunlar insan vücudunda binlerce protinin oluşmasında temeltaşlarını oluştururlar ve  enzimlerin, hormonların, ve anti korların oluşmasınıda vede metabolik değişimlede çok büyük roloynarlar. Bu amaino asitlare hayati  aminoasitler’de denir. Alovera bu aminoasitlerden 7’sini içerir. Ayrıca hayati olmayan ama bir çok önemli foksiyonları olan başka  aminoasitlerde içerir.

3-) Mineraller: Aloe vera’nın içerdiği mineraller insan için hayati öneme sahip olan minerallerdir.

a-) Demir: Demirkanın oluşumunda ve immün sisteminde çok önemli hayati görevler görür ve bu aloe vera’da fazlaca vardır.

b-) Kalsiyum: Kasiyum kemeik ve dişlerin olşımında ve gelişiminde vede metabolik değişimlerinde vede kanın pıhtılaşmasında mutlaka olması  gereken bir mineraldir. Ayrıca tansiyon ve kalp arışlarını ayarlayıcı vede kas ve sinirlerdeki tahribatı iletici görevler görür. Bu mineralden  yeterince aloe vera’da vardır.

c-) Magnesiyum: Magnesiyum 300 enzimin olşmasında anahtar görevi görür, kas ve sinirlerdeki uyarıları frenler, kalp ve damar hastalıklarını  önler, kemik ve dişin olşmasında önemli rol oynar. Magnesiyuma Anti-Stres- Minerali’de denir, yani stresi önlemede önemli görevleri vardır.

d-) Mangan: Mangan vücuttaki zehirli maddelerin arıtılmasında ve kanın oluşumunda önemli foksiyonları vardır vede ayrıca: kemik, kiriş,  kıkırdak ve aradokunun oluşmasında önemli foksiyonları vardır.

e-) Selen: Selen serbest radikaller, çevre kirliliği, sigara ve stres gibi tahrip edici faktörlere karşı hücreleri korur. Selen enfeksiyona karşı immün  sistemeini güçlendirir. Bu elementin yetersizliğinde dokular beyini uyarırlar ve alarm durumuna geçerler.

f-) Çinko: Çinko hücreleri serbet radikallere karşı korur ve immün sistemini güçlendirir. Bu element ihtihapaları önleyici, yaraları iyiyleştirici,  deri saç ve tırnakları güçlendirici, sağlamlaştırıcı vede parlatıcıdır (canlılık verici). Çinko yetersizliği enfeksiyona karşı mücadelede yetersiz  kalma, ikdidarsızlığa vehatta seperma kalitesinin düşmesine vede bu nedenle çocuk yapamamaya neden olabilir.

4-) Vitaminler: B1-Vitamini: Enerji kazanımı için vede kaslarla sinirlerin çalışması için gereklidir. B1-Vitamin yetersizliği hemen sinirsel  gerginlik ve dermansızlığa (güçsüzlük) sebep olur.

B2-Vitamini: Vücuttaki biyoloji değişimlei yönlendirir, vücudu arıtılmasında önemli foksiyonları vardır ve al yuvar yapımı ve derinin sağlıklı  olmasında rol oynar.

B6-Vitamini: Özeliklede karaciğerdeki aminoasitlerden enzime dönüşmelerde anahtar rol (katalisator) oynayan bir kompleksir. Bundan başka  al yuvarın ana maddesi olan hemoglobinin pluşmasında ana rol oynar.

B12-Vitamini: Bu vitamin hücre çekirdeğindeki nukleikasit’in oluşmasında roloynar, nukleikasit hücrenin bölünüp çoğalması için gereklidir.  B12-Vitamin yetersizliği nedeniyle omurilikte kann yapımı yavaşalar ve kansızlık ortaya çıkar. Günümüzde moda olan vejeteryan olma tutkusu  yüzünden kişide B12-Vitamin yetersizliği görülür. B12-Vitamini sadece hayvansal besinlerde bulnur. Bu nedenle mümkünse haftada bir defada  olsa hayvansal besin almak gerekir.

C-Vitamini: Bu vitamin immün sistemini güclendirir, kemeiki kiriş, kann, ve hormonun oluşmasında rol oynar. Vücududn erken yaşanmasını  önler, zehirli maddelere karşı korur. Kolesterolun yükselmesini önler. Derini kurumasını ve aradokunun sertleşerek donuklaşmasını önler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir