Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Bağırsak Mantarı İçin Aloevera Jel

Bağırsak Mantarı İçin Aloevera Jel

bağırsak mantarı        İnsan vücudunun her önemli parçası gibi bağırsaklar da çok büyük bir öneme sahiptir. Sindirim ve boşaltım görevlerinin en önemli aktörlerinden biri olan bağırsakların sağlığı da tabii olarak çok önemlidir. İnce ve kalın bağırsak isimli iki ana bölümden oluşurlar ve sindirilen besinlerin vücuttan atılması ile son kez emilimiyle görevlidirler.

Bağırsaklarımızda yüzlerce farklı tür bakteri bulunmaktadır. Bu mikroskobik canlılar yediğimiz besinlerin sindirilmesi noktasında bize yardımcı olarak, besinlerdeki vitaminlerden faydalanmamızı sağlarlar. Aynı zamanda bağırsaklarda bulunan zararlı mantarların da tehlikeli düzeyde üremesini engelleyerek sağlığımızı korurlar. Ancak dengesiz ve sağlıksız beslenme, buna benzer başkaca değişik etkenler nedeniyle kimi zaman bu bakteriler görevlerini yerine getiremez olur ve bağırsak mantarı oluşumu çok yüksek seviyelere ulaşır. Sürekli şekerli beslenme, yanlış ilaç kullanımı, bir takım alerjiler de bağırsak mantarı oluşumunu tetikleyici özellik gösterirler. Bunun sonucu olarak kontrolsüz şekilde artan mantar nüfusu yüzünden şişkinlik, el ve ayaklarda titremeler, şeker rahatsızlıkları görülebilir. Dolayısıyla bağırsaktaki mantar seviyesinin belli bir düzeyde tutulması çok önemlidir.

Mantarlardan ayrı olarak, bir de bağırsak parazitleri vardır. Bu parazitler genellikle halk arasında kurtçuk veya solucan diye bilinmektedirler. Ancak bu tam olarak doğru değildir çünkü gözle görülemeyecek derecede küçük, mikroskobik düzeyde bağırsak parazitleri de bulunmaktadır. Yiyeceklerin düzgünce yıkanmadan tüketilmesi, etin tam pişmeden yenilmesi gibi etkenler parazitlerin oluşmasına yardımcı olabilmektedir. Bu parazitler de bir takım sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Kansızlık, kaşıntı, karın ağrısı, şişkinlik bunlara ilk verilebilecek örneklerdir. Ancak bilinmelidir ki parazitlerin yol açtığı rahatsızlıklar kesinlikle bunlarla sınırlı değildir.

Aloe vera jel de tam bu noktada kişilere faydalı olabilmek için üretilmiştir. Tamamen bitkisel bir gıda takviyesi olan aloe vera jel, bağırsaklardan toksik maddeler atımı için oldukça etkili bir üründür. Bu sayede yukarıda bahsettiğimiz parazit ve mantarların tedavisinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aloe vera şurubu olarak da bilien aloevera jel, özellikle bağırsak sağlığını koruma noktasında adından söz ettirmektedir. Ancak aloe vera şurubu, sadece bağırsaklarda etkili olan bir ürün değildir. Pek çok sağlık probleminde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Aloe vera jel faydaları (bitki karışımlı aloe vera şurubu) olarak bilinen etkilerden bir kaçı şöyledir;

  • Bağırsakları temizleyici özelliği ile parazit ve mantar tedavisinde etkilidir,
  • Başta kolon kanseri olmak üzere anti-kanserojen etkileri bulunur,
  • Kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur,
  • Kandaki oksijen miktarını arttırır,
  • Kalp krizi riskini azaltır.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Yorum

  1. Benim hazımsızlık aşırı kabizlik cekiyorum kabizlikdan dolayı hemoroid de var karnimda sislik. aşırı kaz var midemdede kastirit. Unser ve reflü var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir