Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin

aloe-veraVücudun kendini korumasını ve tehditleri ortadan kaldırmasını sağlayan çok önemli bir yapıdır bağışıklık sistemi. Hastalıklara karşı direnç anlamına da gelen bu sistem pek çok faktöre bağlı olarak zayıflayabilir ya da güçlenebilir. Vücuda giren bir mikrop ya da virüsün tehdit olarak algılanıp ortadan kaldırılması ve bu sayede vücut sağlığının korunması konusunda en önemli yapı bağışıklık sistemidir.

Bağışıklık sistemi her şeyden önce vücuda sağlanan besinlerden etkilenmektedir. Besinlerle güçlendirilebileceği gibi bağışıklık sisteminin zayıflaması da mümkündür. Düzensiz beslenme, vücudun günlük ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve enzimleri alamaması, yetersiz uyku gibi sebeplerden çok çabuk etkilenebilen bağışıklık sistemi şayet kısa zamanda desteklenmezse ortaya çok daha büyük sorunlar çıkabilmektedir.

Zayıflayan bağışıklık sisteminin eski gücüne kavuşması  ya da  daha güçlü bir bağışıklık sistemi inşa etmek amacıyla kullanılabilecek çok sayıda besin maddesi bulunur. Bunlardan başlıcaları vitamin bakımından zengin olan meyveler ve yeşil sebzelerdir. Bunun dışında düzenli yürüyüş, stresten uzak durmak, hijyen konusuna dikkat etmek de bağışıklık sistemini olumlu etkileyecektir.

Bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkileyen en önemli faktör şüphesiz sigara kullanmaktır. Sigara ve alkol kullanımı bağışıklık sisteminin en ciddi düşmanlarından biridir. Öyle ki sigara ve alkol kendi başlarına zaten pek çok hastalığa sebep olmaktadır bunun dışında vücudu başka hastalıklar için de hedef tahtası haline getirir.

Bağışıklık sistemini desteklemek amacıyla kullanılan yöntemlerin etkili olabilmesi için mümkün olduğunca doğal olması gerekmektedir. Kimyasal içeriklerle dolu, bağışıklık sistemini güçlendirdiği iddia edilen ve eczanelerde bulunan ilaçlar bu konuda hiçbir işe yaramamaktadır. Multi vitamin ya da benzer kompleks ürünler de karaciğer üzerinde kalıcı ve çok ciddi hasarlara sebep olmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin en etkili yolu doğal olan ve kimyasal barındırmadığı için hiçbir yan etkisi bulunmayan yöntemlere yani bitkilere yönelmektir.

Ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlanmış olan ve bağışıklık sistemini ciddi ölçüde güçlendiren bir bitki türü vardır. Aloe vera ya da sarısabır olarak bilinen ve içerdiği vitamin, mineral, enzimler ve amino asitler ile bağışıklık sistemini güçlendirmekte benzer amaçla kullanılan bitkilerden daha kompleks olan bitki pek çok rahatsızlığın tedavisinde binlerce yıldır kullanılmaktadır.

Tadı oldukça acıdır ve dahili kullanım için pek uygun değildir. Bu sebeple üreticiler aloe vera jel adını verdikleri ve çeşitli bitkilerle zenginleştirilerek daha içilebilir hale getirilen aloe vera şurubu üretmişlerdir. Bu şurup vücudun günlük C vitamini ihtiyacının tamamını karşılamaktadır. Bunun yanında aloevera jel diğer vitamin ve mineraller bakımından da zengin bir yapıya sahiptir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hastalıklara karşı direnci arttırmak amacıyla kullanılması gereken bir ürün olan aloe vera jeli zengin içeriği, hiçbir yan etkiye sahip olmayışı, doğal oluşu ve uygun fiyatıyla günden güne daha çok tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir