Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Cilt Hastalıkları İçin Aloe Vera Jel

Cilt Hastalıkları İçin Aloe Vera Jel

cilt hastalıkları için aloe vera

Cilt hastalıkları “malin melanom” gibi ağır cilt kanserleri hariç, ölümcül sonuçlara yol açmayan, fakat yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyerek, sıkıntılara yol açan hastalıklardır. Genetik yatkınlığın dışında, stres, sağlıksız beslenme, sindirim problemleri özellikle de bağırsak mantarları ve kimyasal ilaç birikimleri sonucu oluşan karaciğer bozuklukları, şişmanlık, kirli hava, vitamin eksiklikleri veya fazlalıkları, aşırı güneş ışınları, mikrobik ve bakteriyel oluşumlar gibi sebepler bağışıklık sisteminin çökmesine sebep olur. Bu çöküş, ilk etkisini ciltte gösterir. Aslında cildin verdiği bu tepki, vücudun sigortası veya altta yatan başka hastalığın habercisidir. Bu yönüyle bakıldığında, derinin yüzeyinde oluşan hastalıkların çoğunda (mantarlı oluşumlar hariç) bulaşıcılığın söz konusu olmadığı görülür.

Cilt hastalıkları içinde en sık rastlananı, bebeklerde görülen “atopik” yani genetik tipi hariç, genellikle besin, kimyasal, temas, hava, ilaç, toz veya hayvan tüylerine karşı vücudun aşırı duyarlı olması ve alerji geliştirmesi olarak tanımlanan egzama (dermatit) ve sedef hastalığıdır. Her iki hastalıkta da, bütün hastalıklarda olduğu gibi bağışıklık (immün) sistemi zayıflığının etkisi büyüktür.

Aloe vera bitkisi, Amerika, Japonya ve Almanya gibi ülkelerin bilimsel kuruluşlarında incelenmiş, bünyesindeki “polisakkarit zincirleri” özellikle de “acemannan” maddesi sayesinde, bağışıklık sistemini güçlendiren tıbbi bir bitki olduğu ispatlanmıştır. Çöl zambağı veya tıbbi sarısabır ismiyle de bilinen bitki, eski çağlardan beri güneş yanığı dahil her tür yanık ve yara tedavisinde kullanılan bir cilt iyileştiricidir.

Bir tür kaktüs olan bitkinin, yapraklarının %99’u sudur. İyileştirici etki, kalan %1’lik kısımda görülür. Yapışkan jel kıvamlı bu kısımda, 12 vitamin, 20 mineral, 18 aminoasit ve çeşitli enzimler bulunur (160 bileşen). Bitkinin doğrudan kullanımı, içindeki aloin ve aloe reçinesi dolayısıyla cilt tahrişlerine sebep olacağı için dikkatli olunmalıdır. Ya da en iyisi, bir herbalist kontrolünde tahriş gücü indirgenip, diğer tüm özellikleri korunarak hazırlanan Aloe Vera Jel isimli tıbbi ürünü kullanmaktır.

Aloe Vera Jel, dahili kullanıldığında bağışıklık sistemini güçlendiren, sindirim sistemini düzelterek, karaciğerin yenilenmesini destekleyen, cildin kolajen üretimini artırıp, nemlendiren özel bir üründür. Bu ürünün etkileri, Dünya Sağlık Örgütü tarafından incelenmiş, “tıbbi ürün” olduğu kabul edilmiştir.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir