Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Cilt Kanserinden Aloe Vera ile Korunun

Cilt Kanserinden Aloe Vera ile Korunun

Aloe Vera

Kanser günümüzün en büyük rahatsızlığı haline geldi. Çeşitlerinin artması bu hastalığı daha da korkulur hale getiriyor. Ancak bazı kanser türleri insanın kendini koruması ile uzaklaştırılabilir. Buna en iyi örnek cilt kanseridir.  Güzel bir iklime sahip olan ülkemiz güneşin pek çok kısmından yararlanmamıza katkı sağlıyor. Fakat bu güneş bazen bize zarar da verebiliyor. Cilt kanserini tetikleyen en önemli olgunun güneş olduğu yıllar önce kanıtlanmış bir bilgidir. Güneş ışınlarının sağlığımız için faydalı oldukları bilinir. Ve doktorlarda özellikle gelişme çağındaki insanların güneşlenmelerini tavsiye etmektedir. Çünkü güneş ışınları D vitamini içerir ve bu vitamin kemik gelişiminde önemli bir rol oynar. Ancak sağlığı korumak amacıyla güneşin en dik olduğu saatlerde güneşlenmek ne yazık ki fayda değil zarar getirecektir. Çünkü dik güneş ışınları cilt kanseri nedenidir. Güneşlenmek istendiği zaman sabah 11 ile öğlen 4 saatleri dışında kalan zaman güneşlenmek için tercih edilmelidir. Ancak bazen mecburiyetten öğlen saatlerinde dışarı çıkmak gerekebiliyor bu tür durumlarda koruyucu kremlerle deriyi korumak gerekiyor. Uzun süredir yapılan araştırmalara göre cilt kanserine yakalanmadan korunmak gerektiğini ortaya koymaktadır.

Cilt kanserine karşı koruyan en iyi ürünün ise aloe vera olduğu tespit edilmiştir. Aloe vera pek çok hastalığa iyi gelen doğal bir ilaçtır. Yan etkileri yok denecek kadar azdır. Üstelik bitkiden elde edilen özüt sadece hastalıkların iyileştirilmesinde değil deri üzerindeki lezyonların iyileşmesine etki eder. Aloe vera jel olarak bilinen bu özüt bitkinin etli yapraklarından doğal olarak elde edilmektedir. Cilt kanserine karşı en iyi koruyucu krem olmasının sebebi de bu deri üzerindeki lezyonların giderilmesinde iyileştirici etkiye sahip olmasıdır. Zaten bugüne kadar kullanılan pek çok kozmetik üründe ve özellikle kremlerde aloe vera jel kullanılmaktadır. Cilt kanseri gibi deri üzerinde meydana gelen rahatsızlığın önlenmesine etki ettiği kadar kanser oluştuktan sonra iyileşmeyi de sağlar. Cilt kanseri tedavisi için pek çok krem türü ilaç kullanılmaktadır. Aloe vera kimyasal olmadığı için yan etki yapmaz ve neredeyse bu kremler kadar etki gösterir. Aloe vera diğer cilt hastalıkları için de bitkisel tedavi amacıyla kullanılabilen özel bir üründür.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir