Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Enfeksiyonların Tedavisinde Etkileri

Enfeksiyonların Tedavisinde Etkileri

Enfeksiyonda Aloe Vera

Aloe vera, pek çok hastalığın tedavisi, rahatsızlıkların giderilmesi ve insan vücudunun güçlendirilmesi amaçlı binlerce yıldır kullanımı devam eden bir bitki türüdür. Bu bitkinin özünden üretilen aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu)  pek çok enfeksiyon hastalıkları ile ilgili tedavi sürecinde oldukça etkileyici sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Bu amaçla mesane enfeksiyonu, deri enfeksiyonu, bademcik enfeksiyonları, kalın bağırsak enfeksiyonlarında etkili sonuçların olduğu belirlenmiştir.

Aloe vera etkileri, mide, bağırsaklar, cilt, bağışıklık sistemi gibi vücudun pek çok bölümü üzerinde bir takım sonuçlara neden olduğundan dolayı, bu organlarda oluşabilecek enfeksiyonlarla ilgili olarak da pek çok faydalı etkiden söz etmek mümkün olabilmektedir. Çok uzun zamandır faydaları bilinen bu şifalı bitki, bitkisel tedavi kürleri için vazgeçilmez unsur haline gelmek üzeredir.

Bağırsak enfeksiyonu ve cilt enfeksiyonları için aloe veranın kullanımı, içerdiği anti-bakteriyel, anti-fungal, anti-viral etmenlerden dolayı oldukça olumlu sonuç veren nitelikte olmuştur. Enfeksiyonların giderilmesi için bu bitkiden elde edilen aloe vera jel ürünleri kullanılmaktadır. Ağız yoluyla alınan jel, kısa sürede vücuda nüfuz ederek ihtiyaç duyulan yerdeki enfeksiyonların giderilmesinde üzerine düşen görevi gerçekleştirmektedir. Bitkinin son dönemlerde bu kadar gündeme gelmesinin bir diğer sebebi de AIDS gibi amansız bir hastalığında çözümünde umut ışığı olmasındandır. Bitki içerisindeki acemannan olarak tanımlanan bağışıklık sistemiyle ilişkili maddenin deney tüplerinde HIV virüsü üzerinde oldukça etkili bir sonuç elde ettiği saptanmıştır. Bu durum aloe veranın bilimsel anlamda kullanımıyla ilişkili olan ilgiyi de oldukça üst seviyelere taşımıştır.

Pek çok hastalığın tedavisi için umut ışığı olan, yaşlanmanın gözle görünür etkilerini azaltmak için hücre yenileyici etkisiyle savaşan aloe vera, tıbbi sarısabır olarak da tanımlanmaktadır. Jel kısmı oksijenle 5 saat boyunca temas etmesi halinde etkisini kaybetmekte ve faydalı özelliklerinin ortadan kalktığı görülmektedir. Son zamanlarda gündemi sıkça meşgul eden, kozmetik sektörünün baş tacı niteliğinde ifade edilebilecek olan aloe vera bitkisi, vitamin, mineral yönünden oldukça zengindir. Besin değeri yüksek ve bir o kadar da faydalı nitelikler barındırmaktadır. Güneşi seven, kumlu ve az sulu toprakta yetişme ihtiyacı duyan aloe vera Afrika, Suriye, Arabistan ve Güney Amerika’da daha çok yetiştirilmektedir. Ülkemizin güneybatısında Romalılar dönemi kültüründe süs bitkisi olarak kullanılan aloe vera son zamanlarda güneybatı illerinde yabanileşmiş durumdadır.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir