Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Hazımsızlık ve Şişkinlik için Aloe Vera

Hazımsızlık ve Şişkinlik için Aloe Vera

hazımsızlık şişkinlik

Hazımsızlık,tümüyle yemekle ilgili bir rahatsızlıktır. Yemeklerin hazmedilememesi olarak da tanımlanabilecek olan bu durum, yemek sonrasında hissedilen rahatsızlıkların tümünün genel bir ismi olarak da nitelendirilebilmektedir. Örneğin yemek sonrası mide yanması, ağza acı bir su geldiğinin hissedilmesi, karın ağrıması gibi çok çeşitli ama temelde mide ile ilgili belirtileri bulunmaktadır. Hazımsızlık sebepleri karşımıza çok geniş bir yelpazede çıkabilmektedir. Stres gibi psikolojik nedenlerden tutun da hızlı yemek, aşırı sigara ve alkol kullanımı, bağırsak işlevlerinin bozulmasına neden olan etkenler gibi fizyolojik nedenlere kadar çok çeşitli durumlar hazımsızlığa neden olabilmektedir.

Şişkinlik ise sıklıkla bağırsaklardaki çalışma düzeninin bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur ve oldukça rahatsızlık verici boyutlara ulaşabilmektedir. Bunun sebebi bazı bağırsak hastalıkları olabileceği gibi, çeşitli nedenlerle oluşan bağırsak mantarı gibi parazitler de olabilmektedir. Özellikle bağırsak mantarı problemi yaşayan kişilerde şişkinlik sorununa sıkça rastlandığı bilinmektedir.

Dikkat edileceği üzere her iki rahatsızlık da aslında sindirim ve boşaltım sistemindeki problemlerden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla sindirim ve boşaltım yollarının sağlığına özen gösterilmesi halinde böylesi rahatsızlıklarla karşılaşılmayacağı açıktır. Tam bu noktada; Türkçe kullanımda tıbbi sarısabır olarak bilinen ancak dünyadaki en yaygın kullanımı aloe vera olan bitkinin insan sağlığına olan faydalı etkilerinden yararlanılabilecektir. Tropikal özellikte olan aloe veranın yapraklarının iç kısmında bulunan ve aloe vera özü olarak adlandırılan kısmın içerdiği zengin mineral ve vitaminler sayesinde insan vücuduna çok sayıda katkı sağladığı bilinmektedir.

Aloe veranın dâhili etkilerinden en dikkat çekenleri arasında sindirim ve boşaltım sistemindeki parazitleri temizlemesi de yer almaktadır. Zira aloe vera sayesinde mide ve bağırsaklar adeta yıkanarak yenilenecektir. Bu özellikleri dikkate alındığında aloe vera yapraklarında bulunan özün değeri bir kere daha ortaya çıkmaktadır.

Söz konusu öz kullanılarak oluşturulmuş olan aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu) ürünü de aloe veranın faydalarını insanların kullanımına sunan bir nitelik taşımaktadır. Bu ürün sayesinde aloe vera bitkisinden elde edilebilecek tüm faydalar insan vücuduna etki edebilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir