Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Japonlar Günde 2 Litre Bu Bitkinin Suyunu İçiyor..

Japonlar Günde 2 Litre Bu Bitkinin Suyunu İçiyor..

Japonlar Aloe vera

 

Siz de tanıyın bu bitkiyi!

                Aloe vera, mızrağı andıran yeşil yapraklara sahip tropikal bir bitkidir. Bitkinin yaprak yapısının iç kısmında aloe vera özü olarak bilinen sıvı bulunmaktadır. Bu plazma kıvamındaki sıvı, içerisinde oldukça fazla sayıda vitamin ve minerali barındırır. Bunların doğal bir getirisi olarak da aloe vera, pek çok rahatsızlığa karşı olumlu etkilere sahip bir bitki olarak karşımıza çıkar. Zira yaprağının iç kısmındaki özünde bulunan bu vitamin ve mineraller sayesinde ilaç ve kozmetik gibi insan sağlığı ve cildiyle yakından ilgilenmek durumunda olan endüstrilerin vazgeçilmez bir kaynağı haline gelmiştir. Birçok kozmetik firmasının, aloe vera üretim alanlarını dahi tanıtımlarına kattığı bilinmektedir.

                Aloe veranın etkileri hakkında belki de ilk başta söylenmesi gereken husus mükemmel bir antioksidan olduğudur. Bu özelliği ile vücudun kendini yenilemesine yardımcı olmasının yanında vücuttaki toksinlerin dışarı atılımını da sağlamaktadır. Bitkinin insan sağlığına katkıları bununla da kalmamaktadır. Özellikle cilt hücrelerinin yapılarını korumasında ve tahrip olan bölgelerin onarılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca vücudun iç kısmının, sindirim yollarının sağlığına kavuşması açısından da gayet olumlu etkilere sahiptir.

Aloe veranın tüm bu etkileri bugün tüm dünyaca bilinmektedir. Uzak doğu ülkelerinden bir teknoloji devi olan Japonya da söz konusu durumun farkında olarak buna yönelik oldukça ciddi çalışmalar yapmaktadır. Aloe veranın Japonya’da kullanımı oldukça yaygındır. Alelade bir meyve suyu gibi bulunabilecek olan bir ürünle aloe vera suyu olarak satıldığı bilinmektedir. Ayrıca Japonlar aloe vera yetiştiriciliğine de önem vermektedir. Japonya’da çok büyük alanlarda ekilerek üretiliyor olması bu durumun göstergesidir.

Aloe veranın faydalarından yararlanmak için ülkemizde her ne kadar bir meyve suyu türü bulunmasa da rahatlıkla ulaşılabilecek başka bir ürün mevcuttur. Aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu) isimli bu ürün sayesinde aloe veranın bütün faydalarından istifade etmek mümkündür. Aloevera Jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu) tamamen bitkisel bir gıda takviyesi niteliğinde, aloe vera bitkisinin özü kullanılarak üretilmiştir.

 

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir