Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Kabızlık Tedavisi İçin Aloe Vera

Kabızlık Tedavisi İçin Aloe Vera

kabızlık için aloe vera jel

Kabızlık bağırsak hareketlerinin yetersiz sayıda olması ve dışkılama güçlüğü çekilmesidir. Kabızlık süresinin uzaması dışkı sertliğine sebep olarak, bağırsak düğümlenmesi gibi kötü bir sonuçla neticelenir. Kendini karın ağrısı ve şişliği ile gösterir. Kabızlık kendi başına bir hastalık olmayıp, bağırsak hareketlerinin yavaşlaması sonucunda oluşup, pek çok insanın korkulu rüyası haline gelir.

Kabızlık nedenleri, arasında ilk sırada vücudun yeterince su tüketmemesi gelir. Kahve, çay, alkol dışında sadece suyu yeterince içip dışkılamaya yardımcı olmalıyız. Beslenme düzeninin bozulması ve hareketsiz bir yaşam kabızlığa çıkarılan bir davetiyedir. Lifli yiyeceklerin tüketimine yeterince önem vermemek, dışkılamayı sertleştireceği için kabızlık kaçınılmaz olur. Depresyon, stres vücut dengesini bozacağından bağırsak hareketlerini yavaşlatabilir ve kabızlıkla mücadele etmek durumunda kalırsınız. Tuvalet ihtiyacınızı ertelerseniz vücut saatiniz de size uyar ve dışkılamayı unutursunuz.

Kabızlığı önlemek için aldığınız laksatif ilaçlar bağırsak tembelliğine yol açacağından, doktorunuzun önereceği dozları aşmamanızı ve bunları kullanmayı alışkanlık haline getirmemenizi öneririz. Ağrı kesiciler, demir hapları, antidepresanlar, yüksek tansiyon ilaçları, antiasit ilaçlar ve alerji ilaçları da kabızlık nedeni olabilecek ilaç türleridir. Hamilelik ve doğum sonrası kabızlık görülmesi de olağandır.

Kabızlık tedavisi, beslenme şekline dikkat ederek, bol su içmekle başlar. Kepekli ekmek, bol sebze ve meyve tüketimi beslenmemizin temelini oluşturur. Tuvalete her gün aynı saatte giderek vücudumuzun da buna alışmasını sağlarız. Kullanacağımız ilaçlara özellikle dikkat etmeliyiz, kabızlığa neden olabilecek ilaçlardan gerekmiyorsa uzak durmalıyız.

Aloe vera müshil etkisi olması sebebiyle kabızlığa çok faydalıdır. Şifalı bitkiler uzmanı tarafından hazırlanan aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu) kullanarak kabızlığınızı doğal yollardan giderebilirsiniz. Faydası saymakla bitmeyecek olan aloe vera şurubu tamamen bitkisel bir karışım olup, ilaç değildir. Var olabilecek diğer hastalıklarınıza da destek olabilecek olan aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu) 19 çeşit bitki, bal ve en önemlisi aloe veradan oluşmaktadır. Kullananlar tarafından da tavsiye edilen şurup, bağışıklık sisteminizi de güçlendireceği için kabızlık probleminizden eser kalmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir