Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Karaciğer Hastalıkları Üzerindeki Etkileri

Karaciğer Hastalıkları Üzerindeki Etkileri

aloe-veraTropikal  bitki ve Zambakgiller ailesinden olan aloe vera içerisinde yüksek oranda su bulunan, yeşil yaprakları bulunan şifalı bir bitkidir. Halk arasında sarısabır olarak bilinen aloe vera tropikal bölgelerde yetişmekle beraber günümüzde birçok bölgede de yetiştirilmektedir. Ülkemizde Akdeniz Bölgesi’nde özel olarak yetiştiriciliği yapılır. Aloe vera yaprakları mızrak uçlu ve etlidir. Yaprakların kenarında testere dişlerini andıran çıkıntılar bulunur.

Aloe vera içinde Çinko, Fosfor, Kalsiyum, Potasyum, Demir, Selenyum, A vitamini, E ve B, C vitamini bulunmaktadır. Aloe vera özü yaprakların iç kısmında depolanır. Aloe vera özü birçok kozmetik firması tarafından kullanılan mucizevi bir karışımdır. Ticari olarak değerinin yüksek olmasının bir başka sebebi de budur. Aloe vera öz suyu sadece kozmetik sanayinde değil aynı zamanda ilaç sektöründe de kullanılır. Aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu), aloe vera öz suyundan elde edilirken içerisinde zengin mineral ve vitamin bulundurmaktadır. Aloe vera şurubu çok önemli bir şifa kaynağıdır. Aloe vera şurubu başta vücuda enerji verirken bir yandan da bağışıklık sistemini güçlendirir. Bunun yanı sıra iltihap giderici özelliği de bulunmaktadır. Aloe vera jeli hem gıda takviyesi olarak kullanılabilir hem de harici olarak ciltte kullanılabilmektedir. Aloe vera jel tam bir hücre yenileyicidir. Aloe vera etkileri saymakla bitmez. Aloe vera, antiseptik özelliği ile karaciğer hastalıklarını tedavi eder. Karaciğer hastalıkları içinde özellikle karaciğer iltihabı ve yağlanmaları rahatsızlıklarında aloe vera şurubunun mucizevi etkileri bulunmaktadır. Karaciğer hastalıkları dokuların tahrip olmasıyla daha da ilerleken, karaciğer dokuları aloe vera şurubu sayesinde hızla kendini yeniler ve yağlanmanın oluşturduğu iltihabı kurutur.

Aloe veranın besin değeri çok yüksektir. Aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu), vücuda dinçlik verir, sindirim sistemini iyi yönde etkiler, safra söker ve müshil etkisi vardır. Mide ülserine karşı çok faydalıdır. Harici olarak cilt yanıkları, egzama gibi cilt hastalıklarında güçlü iyileştirici etkisi bulunurken, cilt bakımında nemlendirici ve onarıcı özellikleri nedeniyle kullanılır. Aloe vera vücuttaki zararlı organizma ve doku oluşumları yok ederken, vücudu virüslere karşı korur.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

3 Yorumlar

  1. Mª Fátima moreira

    tenho a planta Alolés Vera. Peço ajuda como preparar os efeitos curativos para a prisão de ventre, diabestes e figado. Desde já os meus agradecimentos pela atenção dispensada. Mª Fátima Moreira

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir