Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Reflü Tedavisi İçin Aloe Vera Jel

Reflü Tedavisi İçin Aloe Vera Jel

reflü için aloe vera jel

Reflü, kelime anlamı ile “geri akım” demektir. Tıptaki adıyla “gastro özofageal reflü” toplumun % 20’sinde görülen ve hayat kalitesini son derece olumsuz etkileyen, çağımız hastalıklarından biridir. Asitli mide içeriğinin yemek borusuyla uzunca bir süre teması ve yemek borusunun kendini bu durumdan koruyamamasından kaynaklı ciddi problemlere neden olabilen reflü, bir hastalık olmaktan çok, aslında başka bir hastalığın sonucudur. Yani; yemek borusunun sıvıları ileri itememesi, midenin yüksek basınçla zamanından geç boşalması veya yemek borusunun alt ucundaki kaslı mide kapakçığının gevşekliği sonucu reflü oluşur. Kronikleşen vakalarda en çok da, mide fıtığı sebebiyle oluşan kapak mekanizmasının bozukluğu görülmektedir.

Ağza acı su gelmesi, göğüs ağrısı, ses telleri zedelenmesi, kuru öksürük, nefes darlığı, sinüzit ve yemek borusu yaraları gibi klinik bulgular veren hastalık, sosyal yaşamda da pek çok sıkıntı yaratır.

Reflü tedavisi için kullanılan kimyasal ilaçlar ancak geçici ve anlık çözümler üretir. Mide sıvılarının asit düzeyini bozan bu tedaviler, sindirim sisteminin diğer ve daha önemli sıkıntılarına sebep olmaktadır. Çünkü dengeli ve olması gerektiği gibi salgılanan mide asitleri ve enzimlerin anti-bakteriyel özellikleri yok edilerek, mantar oluşumları için ortam hazırlanmış olmaktadır. Durum böyle olunca, bitkisel tedavi uygulanan ve yan etkisi olmayan kürler önem kazanmaktadır.

Aloe vera isimli tıbbi bitki, vitamin ve mineral içeriğinin yanında, 18 amino asit, protein, sayısız enzim içeriğiyle özellikle bağırsak ve mide hastalıkları için eşsiz bir nimettir. Yapısındaki polisakkarit zincirleri iltihapları önler, sindirim sisteminin bağırsak mantarı, ülser, gastrit, ekşime, hazımsızlık gibi her türlü hastalığında tedavi sağlar. Besinlerle alınan yağ ve şekerin sindirilmesi için lipaz ve proteaz enzimleriyle destek olur. Fakat bitkinin drogunda (hammadde=jel) bulunan aloin maddesi harici kullanım için uygundur. Alerjik ve acı olduğu için, herbalistler tarafından özellikleri korunarak Aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu) şeklinde hazırlanmıştır. Düzenli kullanımda olumlu etkileri ispatlanmış ve ısıl işlemden geçmediği için bitkinin faydalarını kaybetmediği Aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu), uzmanların tavsiye edeceği dozlarda tüketildiğinde tam tedavi sağlayan doğal bir destektir.

 

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Yorum

  1. Merhaba,

    Reflü tedavisi için kullanmak istiyorum, hangi ürünü nasıl tedarik edeceğim? ne miktarda kullanacağım? ne kadar süre kullanacağım ?

    Saygılarımla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir