Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Sedef Hastalığı için Aloe Vera

Sedef Hastalığı için Aloe Vera

sedef hastalığı için aloe vera

          İsmini derinin üzerinde sedef renginde pullu kızarıklıklar yapmasıyla alan sedef hastalığı, vücudun her bölgesinde, saçlı deride, genital bölgede, hatta göz kapakları, dudaklar ve ağız içinde görülebilmekle beraber diz, dirsek gibi çıkıntılı yerlerde daha çok görülür. Sedef hastalığı yaklaşık yarısında, tırnaklarda çukurlaşma, pul pul dökülme veya renk değişimine sebepolan düzemsiz tırnak büyümesine sebep olur. Bazen bebeklik döneminde ve ileri yaşlarda ortaya çıktığı görülebilmektedir. Bebeklerde bez bölgesinde çıkması bazen pişiklerle karıştırılmaktadır. Bu hastalıkdünya çapında yaklaşık 125 milyon insanda görülür. Bu hastaların 4 te 1 inde orta ve çok şiddetli olarak görülür.

          Sedef hastalığı belirtileri: Derinin üstünde bariz bir şekilde kırmızı lekelerin oluşması. Bu lekeler belli bölgelerde toplandığı gibi bütün vücudu da sarabilir. Ergenliğine erişmiş gençler ile yaşlılığa yaklaşmış insanlarda da ha çok görülür. Sebebi bilinememektedir. Genetik olduğu tahmin edilmektedir.

          Sedef hastalığı tedavisi için birçok alternatif seçenek vardır. İlk önce bir uzmana ya da doktora başvurulmasında çare vardır. Çünkü kişinin yaşı, cinsiyeti, hastalığın vücutta belirdiği bölge doktor tarafından göz önünde bulundurularak nasıl bir tedavi uygulanması gerektiği karar verilir.

          Özellikle yanıkların tedavisinde kullanılan aloe vera yaraların iyileşmesi bakımından etkili olduğu tespit edilmiş ve sedef hastalığına etkisi tıp bilimindeki uzmanlar tarafından araştırılmaktadır. Fakat sedef tamamen iyileşmesi mümkün değildir. Çeşitli yöntemlerle belirtiler en aza indirilse de kesin çözüm değildir.

          Özellikle saç çıkmasına etkisi olan aloe vera jel derinin temizliğini sağlar ve yeni hücrelerin oluşmasına sebep olur. Kellikte de kullanılan aloe vera jel  hücre yenileyici özelliğinden dolayı sedef hastalığının tahriş ettiği ve görüntüsünü bozduğu derinin düzelmesi için etkili olabilmektedir.

          Piyasada birçok aloe vera ürünleri bulunmaktadır. Bunlar zayıflama, cilt temizleyici ürünler olabilmektedir. Ve genellikle cilt bakım ürünleri satılmaktadır. Bu ürünleri kullanmadan önce bir uzmana danışılmalı, bilinçli hareket edilmelidir. Derinin üzerinde beliren her kızarıklık sedef olacak diye düşünülmemeli, bazen belli şeyler alerjik etki yapabilmektedir. Bu ürünler kullanılmadan önce uzun ve etkili araştırma yapılmalıdır.

          Aloe veranın faydaları saymakla bitmez bir antioksidan ve kanser savaşçısı olduğu birçok kişi tarafından bilinmektedir.

 

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

7 Yorumlar

  1. Ben hiper tansiyon ve sedef hastasıyım. konu ile ilgili bilgi almak istiyorum. saygılar.

  2. Slm ben yillardir sedef hastasıyım ne onerirsiniz şimdiden tsekurle

  3. Merhaba benim çocukluktan kalma ayağımda beyaz yanık yara var görüntü olarak çok kötü sizin önerebileceginiz bir sey varmı

    • Merhaba öncelikle geçmiş olsun 0212 621 21 65 – 0212 621 21 66 numaralı telefonlarımızı arayın detaylı olarak görüşelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir