Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Şeker Hastalığı ve Aloe Vera

Şeker Hastalığı ve Aloe Vera

aloe-veraŞeker dediğimiz madde, vücudumuzun en temel enerji kaynağıdır. Bu sebeple insan vücudu sürekli olarak şekere ihtiyaç duyar ve bir yandan şekeri kendi yapısında üretirken diğer yandan da tükettiği gıda maddeleri vasıtasıyla şeker alımını sürdürür. Şekerin enerjiye dönüştürülmesi ise hücrelerimizde gerçekleşmektedir. Şekerin tüm vücuttaki hücrelere taşınması da kan yolu ile olur.

Ancak şekerin hücrelere alınması sadece taşınması ile sağlanamamakta, bunun için ek bir hormon gerekir. Bu da insülin dediğimiz, pankreasımızda üretilmekte olan hormondur. İşte bu noktada, insülin üretiminde meydana gelecek bir sorun halinde kan ile taşınmakta olan şeker hücrelere alınamadığı için kanda kalacak ve doğal olarak kandaki şeker miktarı sürekli olarak yükselecektir. Söz konusu durum da tıp dilinde diyabet, halk arasında ise şeker hastalığı olarak bilinmektedir.

Diyabet sebebi olarak tarif ettiğimiz bu durum farklı şekillerde de meydana gelebilir. Örneğin vücutta yeterli seviyede insülin üretiliyor olmasına rağmen şayet bu hormon gerektiği şekilde görevini yerine getiremiyorsa yine şeker hastalığı nedeni olabilecektir.

Vücutta hücrelere karışamayan şeker miktarının artmasının tehlikesi ise şu şekilde olmaktadır. Miktarı artan şeker, hücrelerce yeterli oranda yakılamadığı için kanda ve karaciğerde kalacak; bir süre sonra bu durum da bir çeşit zehirlenmeye neden olabilecektir.

Şeker hastalığı tedavisi açısından günümüzde çeşitli yöntemler uygulanabilmektedir. Ancak şifalı bitkiler kullanmak suretiyle de şeker hastalığının önüne geçmek mümkündür. Türkçesi sarısabır olan, aloe vera isimli bitkinin bu konudaki etkisi büyüktür.

Aloe vera etkileri arasında; insülin hormonunun vücuttaki etkinliğini arttırmak da bulunmaktadır. Bu sayede aloe vera bitkisi kanda birikmiş olan fazla şekerin vücut tarafından yakılmasına yardımcı olmaktadır. Böylece kandaki şeker oranı düşmekte ve vücudun şeker dengesi eski haline gelebilmektedir.

Günümüzde aloe veranın kişilerin kullanımına sunulabilmesi için çeşitli ürünler üretilmiştir. Bu noktada aloe vera jel (bitki karışımlı aloe vera şurubu) de bahsedilmesi gereken bir üründür. Zira aloe vera kullanılarak üretilmiş olan bu tamamen bitkisel gıda takviyesi sayesinde aloe veranın insülin etkinliğini arttırması dahil birçok etkisine ulaşmak mümkündür.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir