Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Anasayfa / Aloe Vera Faydaları / Yaşlanma Karşıtı Etkisi

Yaşlanma Karşıtı Etkisi

aloe-veraAloe vera bitkisi kozmetik sektörü başta olmak üzere pek çok değişik amaçla kullanılan çok yönlü bir bitkidir. Afrika’nın yerel bitkilerinden biri olan ve sıcak iklimleri seven aloe vera ülkemizin de güney bölgelerinde yetiştirilmektedir. Bitkinin kaktüsü andıran enteresan bir görünüşü, hoş, yoğun bir kokusu ve acı bir tadı vardır.

Pek çok hastalığa karşı bitkisel tedavi amacıyla da kullanılan bitki kozmetik sektörünün kilit elemanlarından biridir. Cilt temizliği, saç bakımı, cilt kusurlarının giderilmesi amacıyla ve daha pek çok cilt odaklı üretilen ürünler içerisinde sıkça gördüğümüz  aloe vera zamanla oluşan ve yaşı ele veren cilt kusurlarının yok edilmesinde de oldukça etkilidir.

Cilt diğer uzuvlardan daha fazla dış etkene maruz kaldığından bakımı da daha sık ve daha kompleks olmaktadır. Örneğin cildin nem dengesinin korunması ve ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerle beslenmesi sağlıklı ve güzel görünen bir cilt için son derece önemlidir.

Gün içerisinde kuruyan, toz, güneş ve bakterilerle kirlenen, konuşma gibi eylemler sebebiyle sürekli gerilen cildin yumuşaması ve temizlenmesi için yüzlerce farklı ürün mevcuttur. Ancak bunlar içerisinde hem bitkisel olup sağlığa hiçbir yan etkisi bulunmayan, hem de son derece faydalı ve cildi adeta yenileyerek gençleşmeyi sağlayan bir ürün bulunmaktadır.

Aloevera jel olarak bilinen ve  çok sayıda alternatifi bulunan  bu ürün topikal olarak cilt üzerine uygulandığında inanılmayacak kadar hızlı etki gösterir. Cildin nem dengesini sağlayarak kurumuş cildin zarar görmesini engeller. İçeriğinde barındırdığı 20 amino asit ile hasar görmüş cildi onarır. Hücre üretim hızını arttıran enzimlerle cildin yenilenmesini sağlar. Ölü derinin, cilt gözeneklerini tıkayan atık maddelerin, kirlerin atılmasını sağlar. Bu sayede cilde benzersiz bir parlaklık verir. Vitaminlerle cildi besleyerek toparlanmasını ve daha genç görünmeyi sağlar.

Tüm bu etkilerinin yanında aloe vera cilt dokusunu sıkılaştırır. Bunun sebebi içerdiği polisakkaritlerdir. Bu bileşenlerle cilde tam anlamıyla bakım yapan ve tedavi eden aloe vera jel hem uygun fiyatı, hem uygulama kolaylığı hem de çok yönlü oluşu ile cilt bakımına önem veren kişilere kozmetik bir devrim yaşatacak.

İlginizi Çekebilir

Dikkatinizi çekebilir

hücre yenileyici aloe vera

Aloe Veranın Hücre Yenileyici Özelliği

Bilindiği gibi cilt sürekli kendi kendini yenileyebilir. Fakat yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi yavaşlar ve yaşlanma ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir